در حال بارگذاری ...
دیدار با تئاتر بیجار

نشست صمیمی هیئت مدیره تئاتر استان با هنرمندان بیجار

در راستای  نشست با هنرمندان تئاتر استان، هیئت مدیره انجمن هنرهای نمایشی کردستان مهمان هنرمندان تئاتر بیجار بودند.در این نشست که با هدف دیدار هنرمندان و بررسی مشکلات و مسائل مربوط به تئاتر بیجاربرگزار گردید جمعی زیادی  از هنرمندان فعال، پیشکسوت و جوان این شهرستان در محل مجتمع فرهنگی هنری امیر انتظام حضور داشته و مسائل و مشکلات تئاتر بیجار را بررسی کردند.

به گزارش تئاتر کردستان، در راستای  نشست با هنرمندان تئاتر استان، هیئت مدیره انجمن هنرهای نمایشی کردستان مهمان هنرمندان تئاتر بیجار بودند.

در این نشست که با هدف دیدار هنرمندان و بررسی مشکلات و مسائل مربوط به تئاتر بیجاربرگزار گردید جمعی زیادی  از هنرمندان فعال،پیشکسوت و جوان این شهرستان در محل مجتمع فرهنگی هنری امیر انتظام حضور داشته و مسائل و مشکلات تئاتر بیجار را بررسی کردند.

عبید رستمی، رییس انجمن هنرهای نمایشی کردستان ضمن تشکر از فعالیت های ارزشمند هنرمندان تئاتر بیجار، تئاتر این شهرستان را از پشتوانه های مهم و تاثیر گزار تئاتر استان دانست و گفت: تئاتر بیجار سابقه ای ارزشمند و قابل دفاع در تئاتر استان دارد و هنرمندان صاحب نام و بزرگی را به تئاتر و سینمای کشور معرفی کرده است.

ایشان در ادامه افزودند:تئاتر اکثر استان های کشور با کمبود شدید بودجه و امکانات مواجه بوده اما همین که هنرمندان راستین ما با وجود تمام مشکلات و کاستی ها چراغ این هنر را روشن نگاه داشته اند بسیار ارزشمند است .

در ادامه مازیار قبادی، فاتح باد پروا و محمد زارع زاده از اعضای هیئت مدیره انجمن هنرهای نمایشی استان ضمن تقدیر از تلاش هنرمندان بیجار ،که از پایه های اصلی تئاتر بوده و از دیر باز جایگاه ویژه ای در تئاتر استان داشته ، ایجاد وفاق و دوستی را مهمترین عامل برای رشد تئاتر بیجار دانسته و هنرمندان را به همدلی و دوستی بیشتر دعوت نمودند.

 مهدی سلطانی رییس فرهنگ و ارشاد اسلامی بیجارنیز آمادگی خود را برای حمایت از حضور کلیه ی هنرمندان تئاتر بیجار ،خصوصا پیشکسوتان اعلام نموده و بیان داشتند :هرچند به لحاظ بودجه شدیدا در مضیقه هستیم اماتمام تلاش خود را برای جذب بودجه وحمایت از اجرای عمومی و حضور در جشنواره ی گروه های نمایشی به کار خواهیم بست و امکانات این مجتمع به صورت تمام وقت در اختیار هنرمندان قراردارد.

در ادامه ی این جلسه که تا ساعاتی از شب ادامه داشت هنرمندان جوان و پیشکسوت از توامندی ها، تنگنا ها و کاستی های موجود در تئاتر بیجار سخن گفته و خواهان رسیدگی بیشترو حمایت ویژه از تئاتر این شهرستان شدند.

لازم به ذکر است در این نشست صمیمی علاوه بر مسئولان ارشاد و هیئت مدیره  انجمن استان ، هنرمندان گرانقدری چون جعفر ولد خانی،غلامرضا همیتیان ،علی اکبر نور بخش،امید اکبر،یاسر هاشم زاده ،کامران جباری ،حسین موسوی،شایسته فرمانی فر،دنیا هاشمی،پیمان جباری، کاظم نور بخش،امیر رضا قدیمی و ... حضور داشتند. 
نظرات کاربران