در حال بارگذاری ...
تئاتر طنز دیواندره

چهارمین جشنواره منطقه ای طنز دیواندره در اسفند ماه برگزار می‌گردد

با توجه به تقویم متنوع برنامه ها ی فرهنگی هنری در کردستان ،زمان برگزاریچهارمین جشنواره منطقه ای طنز دیواندره ۲۱ تا ۲۴ اسفند ماه اعلام گردید.

 به گزارش تئاتر کردستان، در نشستی که میان مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و رییس انجمن هنرهای نمایشی کردستان با دبیر چهارمین جشنواره منطقه ای طنز دیواندره  و سرپرست اداره ارشاد دیواندره،زمان برگزاری این جشنواره ۲۱ الی ۲۴ اسفند ماه اعلام گردید.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان در این نشست گفت: تعدد برگزاری جشنواره های مختلف،استانی،منطقه ای، سراسری و بین‌المللی در کردستان در نهایت باید به ارتقائ تئاتر استان و جذب بیشتر مخاطبان بیانجامد.

ایشان افزودند:با توجه به اینکه در استان جشنواره های تئاتری زیادی در سطوح مختلف وجود دارد،همه  ی ما موظفیم با برنامه ریزی دقیق و انضباط مالی در مسیر حذف هزینه های غیر ضروری و بهره وری مناسب در حوزه ی تئاتر تلاش کنیم.

جلال قلعه شاخانی بیان کرد:هنرمندان و مسئولان تئاتر استان باید علاوه بر حضور در جشنواره های مختلف ، اجرای عمومی  را دستور کار خود قرار دهند چرا که  اجرای عمومی می تواند کم و کاستی های هر نمایش را در مواجه با مخاطب عیان تر کند و در مواجه با تماشاگر می توانند کاستی های نمایش خود را قبل از حضور در رقابت ها رفع نمایند.

در ادامه اعضای جلسه نظرات خود را در جهت بهتر برگزار کردن جشنواره اعلام  و در نهایت با توجه به ترافیک برنامه های فرهنگی هنری استان و تقویم متنوع این برنامه ها در بهمن و اوایل اسفند ،مقرر شد جشنواره پس از سوگواری ایام فاطمیه و در استقبال به عید نوروز در دهه سوم اسفند برگزار گردد.
نظرات کاربران