در حال بارگذاری ...
 • «حسنی» به قروه رفت

  نمایش کودکان «حسنی» نوشته محمد صمدی به کارگردانی بهزاد فرمانی در قروه به روی صحنه رفت.

  به گزارش تئاتر کردستان، بهزاد فرمانی کارگردان نمایش ،در خصوص اجرای این نمایش گفت: هدف از اجرای این نمایش بهره برداری و نتیجه بخشی آموزش‌های کلاس نمایش خلاق است که بتوانیم به این طریق و با این دست نمایش‌های تولید شده توسط هنرجویان، آموزش‌ها و مهارت‌های لازم زندگی را به کودکان و خردسالان شهرمان ارائه دهیم و ایشان را به یک زندگی خوب و صحیح برای خودشان تشویق و با هنر و فرهنگ آشنا کنیم. 

  داستان نمایش همان قصه معروف « حسنی نگو بلا بگو، تنبل تنبلا بگو...» است که محمد صمدی با استفاده از فضای مجازی و ابزار‌هایش (گوشی، تبلت، لب‌تاپ و...) این قصه را برای بچه‌ها  نقل کرده است و به شیوه‌ی موزیکال به اجرا در آمد. 

  در این نمایش که تلفیقی از بازی بچه‌ها و عروسک‌گردانی بود از عروسک‌های کوچک و دو بعدی استفاده شد که در نوع خودش جالب توجه بود و توانست ارتباط لازم را با تماشاچی کودک برقرار نماید. 

  نیلوفر مبین (دهقانی)، باران اقدامیان و آریاز کریمی بازیگران و آیسان حیدری، آماندا حیدری، آتوسا سعیدی، روژا حسینی، بردیا رضایی و ئه‌ژین صمدی عروسک گردانان این نمایش هستند. 

  سایر عوامل عبارتند از: ساخت و اجرای موسیقی: نبیل زارعی ساخت دکور و گریم: زهرا احمدی انتخاب لباس: زیبا فروتن ساخت عروسک: مینا (آرمینا) عبدی نور : فرشته احمدی طراح پوستر و بروشور: بهزاد فرمانی

  «حسنی» از ۱۷ تا ۲۰ شهریور ۱۳۹۷ و در دو سانس ساعت ۱۸ و ساعت ۱۹ باهمکاری سازمان فنی و حرفه‌ای شهرستان قروه، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان قروه، انجمن هنرهای نمایشی کردستان- دفتر قروه، گروه تئاتر پیدا شهرستان قروه در پلاتو ئه‌ژین به روی صحنه رفته و  میزبان تماشاچیان و علاقمندان است.
  نظرات کاربران