در حال بارگذاری ...
به نویسندگی و کارگردانی سید یاسر هاشم زاده

«راز قله قاف» به صحنه رفت

از ۸ لغایت ۱۷ آبانماه ۹۸ راز قله ی گاف در تماشاخانه نسار کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان بیجار به روی صحنه رفت.

به گزارش تئاتر کردستان، نمایش « راز قله ی گاف » که کار دیگری از گروه نمایش «چرک نویس» است به نویسندگی و کارگردانی سید یاسر هاشم زاده از هشتم لغایت هفدهم آبان ماه در تماشاخانه نسار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به روی صحنه رفت .

کارگردان «راز قله ی گاف» در گفتگویی با تئاتر کردستان گفت: این نمایش با روش ترکیبی صحنه ای و عروسکی و به روش نمایش تخت حوضی برای کودکان و نوجوانان و خانواده های آنها به روی صحنه رفت .

یاسر هاشم زاده به تلاش زیاد هنرمندان این اثر هنری اشاره کرد و بیان داشت:ضرورت اجرای تئاتر کودک و نوجوان بنده را وادار به تولید این اثر نموده است چرا که معتقدم کودک در کنار مباحث تعلیمی است با زیباشناسی نیز آشنا شود و صرفا نمیتوان در یک اثر هنری انبوهی از مباحث تعلیمی و تربیتی را گنجاند بلکه باید مباحث هنری اثر نیز فکر کودک و نوجوان را درگیر خود کند ایشان یادآور شد: این نمایش برای حضور در جشنواره هنرهای نمایش کانون پرورش فکری و همچنین چند جشنواره عروسکی دیگر و همچنین اجرای عمومی ویژه مردم دیار گروس آماده شده است اما گروه «چرکنویس» طبق روال همیشه ابتدا اثر را برای همشهریان به نمایش می گذارد و سپس در جشنواره های پیش رو حاضر می شود . زمان اجرای «راز قله ی گاف » در یک تایم 45 دقیقه ای و در چهار صحنه ی متوالی‌است.

محمد رضا راستگو ، علیرضا فرجوند ، محمد جواد برزگر ابوالفضل سالاروندیان و امیرحسین بسطامی به عنوان بازیگر در این نمایش به ایفای نقش می پردازند.

همچنین محمد رضا راستگو و امیرحسین بسطامی و ابوالفضل سالاروندیان در کنار اجرای نقش بعنوان بازیگر اجرای عروسک گردانی و موسیقی را نیز بر عهده دارند.
نظرات کاربران