در حال بارگذاری ...
کامل کریمیان فرماندار ویژه شهرستان سقز :

بدون تخصیص اعتبار، جشنواره های هنری به محاق می رود

تاکید فرماندار سقز بر توجه وزارت فرهنگ و ارشاد به اقتصاد هنر.

فرماندار سقز: برگزاری جشنواره های فرهنگی و هنری چون تئاتر کُردی سقز، با ایجاد زمینه شناخت فرهنگی به خصوص در حوزه تمدن ایرانی زمینه های انسجام ملی را در داخل کشور افزایش و عظمت تمدن فاخر ایرانی را نشان خواهد داد

فرماندار سقز در آیین اختتامیه شانزدهمین جشنواه بین المللی تئاتر کُردی اظهار داشت: زبان هنر، زبانی نافذ و گویا است/ نمایش، عرصه مناسبی برای مطرح کردن و بیان مشکلات است/ تعامل سه جانبه مردم، هنرمندان و دولتمردان برای رفع مشکلات ضروری است.

 برگزاری رویدادهای فرهنگی هنری، راهی مناسب برای معرفی ظرفیتهای فرهنگی هر منطقه و آشنایی سایر مردم مناطق ایران اسلامی و جهان با این توانمندی ها و زیبایی هاست.

وی برگزاری جشنواره تئاتر کُردی سقز را در امتداد برگزاری برنامه های فرهنگی بزرگ همچون کنگره مشاهیر کُرد و جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان برشمرد و افزود: این جشنواره ها و رویدادهای فرهنگی بستر مناسبی را برای شناخت از استان کردستان، فراهم می سازد.

وی هدف از برگزاری جشنواره ها را در سقز، کیفی کردن برنامه ها، توانمندساختن هنرمندان، برگزاری برنامه های علمی و نقد و بررسی آثار در راستای نیرو سازی و کادر سازی هنرمندان جوان برشمرد.

کریمیان در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به اهمیت زیرساختهای حوزه فرهنگ از مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خواست تا اعتباراتی به شهرستان در راستای اتمام پلاتو و ساختمان بزرگ فرهنگی و هنری شهرداری  اختصاص دهد.
نظرات کاربران