در حال بارگذاری ...
 • فاتح بادپروا رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان کردستان

  جشنواره تئاتر کوردی سقز جایگاهی بسیار والا نزد هنرمندان مناطق مختلف دارد

  فاتح بادپروا رئیس انجمن هنرهای نمایشی کردستان  اظهار داشت: جایگاه ارزشی تئاتر کوردی جایگاهی والا دارد و روز به روز در حال توسعه و پیشرفت است و هنرمندان فاخر در ایلام، کرمانشاه، سنندج و حتی تهران برای پیشرفت آن در تلاش هستند..

  وی با بیان اینکه حضور در این جشنواره برای هر هنرمندی افتخار بزرگ است تاکید کرد: جشنواره های مانند جشنواره تئاتر کوردی سقز با ارزش و مهم است و این چند روز هم شاهد حضور کارگردانان و هنرمندان شاخص کوردزبان در این جشنواره بودیم.

  وی با اشاره به اینکه بعد از گذشت شانزده دور از این جشنواره، انتظار می رود هنرمندان و عوامل اجرایی با جدیت و اهتمام بیشتری فعالیت کنند افزود: البته نباید از کمبود و مشکلات مالی در برگزاری این جشنوار غافل شویم ولی این جشنواره می طلبد بهترین امکانات و تجهیزات را برای برگزاری بهتر ان اختصاص دهیم.

  بادپروا اضافه کرد: اجراهای این دوره از لحاظ کمی و کیفی غیر از اینکه یکی دو کار به ارتقای تئاتر کوردی کمک کرده بود مابقی کیفیت قابل تعریفی نداشتند، این ضعف جشنواره نیست و مشکل به خود هنرمند برمی گردد که چقد تلاش کنند کیفیت اجراها را به بالاترین حد برسانند.

  این کارگردان مریوانی بلیط فروشی امسال برای جشنواره را کاری ارزشمند و اتفاق میمون و عالی دبیر جشنواره شانزدهم دانست و تاکید کرد: مخاطبان برای دیدن اجراهای در چنین سطحی بایستی بهای پرداخت کنند و این امر به عنوان روندی مهم برای اهمیت دادن به جشنواره های آینده مهم است و این فرهنگ بایستی در جامعه تئاتری نهادینه شود.

   

  وی با بیان اینکه ورود آثار برای فستیوال تئاتر کوردی سقز بایستی سخت تر شود تا هنرمندان در راستای کارهای ارزشمند و بهتر بیشتر تلاش کنند.تئاتر ت
  نظرات کاربران