در حال بارگذاری ...
فاتح بادپروا خبر داد

برگزاری مسابقه وجشنواره بزرگ نمایشنامه نویسی

(انسان -هنر - بحران )

فاتح بادپروا رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان کردستان از انتشار فراخوان مسابقه نمایشنامه نویسی ، به عنوان یکی از اولین اقدامات این انجمن در سال 99 خبر داد. 

فاتح باد پروا اعلام کرد با عنایت به اینکه ادبیات نمایشی از اصول بنیادین هنرهای نمایشی بوده و اهمیت به تولید نمایشنامه و کشف و شناخت نیروهای خلاق در این حوزه از اولویت های انجمن هنرهای نمایشی سراسر کشور می باشد و از طرفی با توجه به شرایط موجود در جامعه و بحران کرونا ، انجمن هنرهای نمایشی استان کردستان د رنظر دارد مسابقه و جشنواره نمایشنامه نویسی را با محوریت 

" ادبیات نمایشی و بحران اپیدمیک " در دو حوزه زبانی کوردی و فارسی ودر دو بخش اصلی و نمایشنامه های کمدی ( نظر به ضرورت ایجاد فضایی شاد و پر امید در جامعه و اهمیت نمایشنامه های کمدی فاخر ) برگزار نماید . 

در این راستا نویسندگان کشور میتوانند نسبت به ارسال آثار با توجه به مفاد فراخوان اقدام نمایند . بدیهی است متون ارسالی توسط هیات داوران مسابقه مورد خوانش و قضاوت قرار خواهند گرفت و همچنین 

به همت مرکز تحقیقات کردستان شناسی دانشگاه آزاد اسلامی کردستان تعداد 10 نمایشنامه برتر و منتخب داوران مسابقه  در جلد چهارم کتاب مجموعه نمایشنامه " روژمیری شاریک "به چاپ خواهند رسید . 

باد پروا افزود ؛ جدای از برپایی کلاسهای آموزشی و برنامه های سالانه انجمن و اجراهای عمومی صحنه ایی و خیابانی ، با همت هنرمندان و حمایت مسئولین استان کردستان ، هرساله میزبان و برگزار کننده جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان ، جشنواره سراسری تئاتر کوردی سقز و تئاتر استانی است و از آنجا که این مهم موجب تولید نمایش های مختلفی توسط هنرمندان می گردد لزوم غنی نمودن بانک تولید نمایشنامه در استان را دو چندان میکند . 

انجمن هنرهای نمایشی استان کردستان ، مسابقه نمایشنامه نویسی  " انسان - هنر- بحران " را با حمایت و همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان ، اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی ، مرکز تحقیقات کردستان شناسی دانشگاه آزاد اسلامی کردستان و ساین ایران تئاتر برگزار می نماید و نتایج مسابقه و آثار برتر را درنیمه دوم مردادماه 99 اعلام خواهد کرد . 
نظرات کاربران