در حال بارگذاری ...
با حکم مدیر کل فرهنگ وارشاد اسلامی کردستان

شهردار سنندج دبیر سی ویکمین جشنواره تئاتر استان کردستان شد

عبید رستمی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با صدور حکمی حشمت الله صیدی شهردار سنندج را بعنوان دبیر سی و یکمین جشنواره تئاتر استان کردستان منصوب کرد.

به گزارش تئاتر کردستان، عبید رستمی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان روز چهارشنبه مورخ هفتم آبان ماه در نشست مشترک با شهردار سنندج و هیات همراه گفت: فعالیت‌های فرهنگی و هنری چند سال گذشته شهرداری سنندج در کنار عمران و آبادانی شهر بسیار چشمگیر و قابل توجه بوده و از امروز نیز فصل جدیدی از حمایت در حوزه تئاتر رقم خواهد خورد.

مشارکت شهرداری سنندج در برگزاری نخستین کنگره مشاهیر کُرد، تلاش شبانه روزی در  معرفی و ثبت این شهر به عنوان شهر خلاق موسیقی ستودنی است.

شهردار سنندج نیز در این نشست اظهار داشت: استان فرهنگی کردستان نیاز به مکان‌ها و فضاهای فرهنگی و هنری در خور شان هنرمندان این شهر دارد براین اساس پارک ۲۲ هکتاری با داشتن آمفی تئاتر روباز در شهرک دگران با امکانات فرهنگی و هنری ساخته شده است.

در پایان این نشست موافقت نامه حمایتی از سی و یکمین جشنواره تئاتر استانی کردستان به امضای شهردار سنندج، شورای اسلامی شهر و مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی رسید.

در این نشست معاونین فرهنگی و هنری شهرداری و اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی نیز به ارائه نقطه نظرات خویش در این رابطه به شرح ذیل پرداختند: در کردستان فعالیت فرهنگی و هنری و رسانه ای نیاز به عشق و علاقه ای ویژه دارد، فعالیت های شبانه روزی شخص شهردار سنندج منجر به ثبت جهانی شهر سنندج به عنون شهر خلاق موسیقی شده است، شخصیت های کُرد بزرگی در سطح ملی در حوزه تئاتر و نمایش از جمله قطب الدین صادقی و بهروز غریب پور فعالیت می کنند نیاز هست در این زمینه شهرداری سنندج با ساخت پلاتوی تخصصی در پارک شهدای سنندج با استفاده از نقطه نظرات هنرمندان نامدار این حوزه در حال ساخت است، کلید حوزه فرهنگ و هنر بایستی در در دستان شهردار سنندج باشد.

سی و یکمین جشنواره تئاتر استانی کردستان پنجم تا پانزدهم ٱذرماه سال جاری به دبیری شهردار سنندج برگزار می شود.
نظرات کاربران