در حال بارگذاری ...
با حضورمدیرکل فرهنگ و ارشاد ، معاونت هنری ، ریئس شورای شهر، دبیر ودبیر اجرایی

رونمایی از پوستر سی و یکمین جشنواره تئاتر استان کردستان

با حضور مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی استان ، شهردار سنندج و رئیس شورای اسلامی شهر سنندج پوستر سی و یکمین جشنواره تئاتر استان کردستان رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر از کردستان، در مراسم رونمایی از پوستر سی و یکمین جشنواره تئاتر استان کردستان که امروز دوشنبه مورخ 17 آبانماه انجام شد علاوه بر مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، شهردار سنندج و دبیر جشنواره، رئیس شورای اسلامی شهر سنندج، رئیس کمسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر سنندج و معاونین شهردار و مدیر کل فرهنگ وارشاد اسلامی حضور داشتند.

عبیدالله رستمی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان گفت: شهرداری و شورای اسلامی شهر سنندج در طول این چند ساله اخیر در همه برنامه های فرهنگی و هنری  شهر سنندج در نهایت تواضع همکاری همه جانبه با این اداره کل داشتند.

رستمی ضمن قدردانی از شهرداری سنندج به جهت همکاری و قبولی دبیر جشنواره سی و یکم تئاتر استان کردستان اذعان داشت: همه شهروندان شهر از شهرداری و شورای انتظار کارهای عمرانی و مدیریت شهری را دارند اما در واقع یکی از مهمترین نمودهای شهرها فعالیت های فرهنگی و هنری و همچنین ساخت فضاهای شهری با دیدگاه و نمادهای فرهنگی و هنری است.

وی افزود: پیگیری و تصویب شهر سنندج به عنوان شهر خلاق موسیقی از جمله کارهای فاخر و ماندگار در کارنامه شهرداری و شورای اسلامی شهر سنندج ثبت خواهد شد.

عبیدالله رستمی گفت: در راستا حمایت از شهر خلاق موسیقی  انجمن موسیقی و اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی در حال رایزنی برای راه اندازی مکتبخانه موسیقی در شهر سنندج هستند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اظهار داشت: شهرداری سنندج در همه فضاهای شهری سنندج که در حال ساخت و اتمام است با دیدگاه و نقطه نظرات فرهنگی و هنری اقدام به راه اندازی این مکان های نموده است اگر پارک 22 هکتاری دگران ساخته می شود در آن آمفی تئاتر روباز تعبیه می شود پارک مشاهیر کورد یکی از ماندگار ترین فعالیت های فرهنگی شهرداری است.

شهردار سنندج نیز بیان نمود که  نگاه شهرداری و شورای اسلامی شهر سنندج نگاهی فرهنگی  است.

حشمت الله صیدی شهردار و دبیر سی و یکمین جشنواره تئاتر استان کردستان در مراسم رونمایی از پوستر جشنواره گفت: نگاه شهرداری و شورای اسلامی در همه فعالیت های عمرانی و مدیریت شهری، نگاهی فرهنگی و دارای پیوست فرهنگی و هنری است.

وی افزود: مجموعه شهرداری و شورای اسلامی شهر سنندج برای فعالیت های فرهنگی و هنری حامی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوده و در آینده از دیدگاه با همه توان حمایت خواهیم کرد، از اینکه دبیری سی ویکمین جشنواره تئاتر استان را به شهرداری واگذار کرده اید جای قدردانی دارد.

صیدی اضافه کرد: نگاه استاندار کردستان به مقوله فرهنگ و هنر نگاهی توسعه گرایانه است هم افزایی ادارات در برگزاری برنامه های فرهنگی و هنری به خصوص در کنگره مشاهیر کورد فرصتی شد که همه فعالان فرهنگی و هنری در این رویداد فرهنگی شرکت نمایند.

دبیر سی و یکمین جشنواره تئاتر کردستان اذعان داشت: اگر شرایط شیوع کرونا نبود ما برای مراسمات نوروز برنامه های و فعالیت های در سطح ملی و جهانی داشتیم به هر صورت ما سعی خواهیم کرد بخشی از جشنواره تئاتر این دوره را به صورت حضور و با رعایت پروتکل های بهداشتی در آمفی تئاتر روباز پارک 22 هکتاری دگران برگزار کنیم.

در پایان غریب سجادی رئیس شورای اسلامی شهر سنندج و رضایی رئیس کمسیون فرهنگی شورا ضمن اعلام همکاری تام و کامل برای برگزاری سی و یکمین جشنواره تئاتر استان کردستان و برنامه های فرهنگی و هنری دیگردر سطح شهر سنندج، از برگزاری برنامه های شاد و مفرح در این ایام شیوع کرونا استقبال نمودند.

سجادی گفت: اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی کردستان در این چند سال اخیر برنامه های فرهنگی وهنری مناسبی اجرا و برگزار نمود، ما در حوزه تئاتر و جشنواره سی ویکم استان با حمایت های همه جانبه در کنار هنرمندان و فعالان هنرهای نمایشی خواهیم بود.

رضایی رئیس کمسیون فرهنگی شورای اسلامی سنندج نیز ضمن اعلام آکادگی برای انجام کارهای فرهنگی اظهار داشت: شهر سنندج دارای توانمندی های  فرهنگی و هنری فروانی است با هم افزایی و همکاری با ادارات وسازمان های فرهنگی بایستی این ویژگی های فرهنگی و هنری شهر سنندج را شکوفا نماییم.

شایان ذکر است پوستر سی و یکمین جشنواره تئاتر استان کردستان توسط شعیب مکتبداری از هنرمندان گرافیست استان طراحی و ساخته شده است.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران