در حال بارگذاری ...
چهارمین اجرای سی و یکمین جشنواره تاتر استان کردستان

نمایش «بازی زندگی» به نویسندگی ماندا عبقری وکارگردانی هیوا کریمی 

چهارمین اجرای  مجازی سی و یکمین جشنواره تاتر استان کردستان به نمایش «بازی زندگی»   با نویسندگی ماندا عبقری وکارگردانی هیوا کریمی از شهرستان بانه اختصاص یافت . 

به گزارش تئاتر کردستان، این نمایش در ساعت 15 روز دوشنبه مورخ یکم دیماه ۱۳۹۹ با حضور کارگردانان و داوران جشنواره اجرا شد . 

در نمایش " بازی زندگی " بازیگران  سمانە بابازادە و مسعود نیازی  به ایفای نقش پرداختند . 

منشی:پریسا جعفری ، منش صحنه ؛ طراح صحنە سامان ارمی ؛ موسیقی ،مهدی شیدایی و طراح نور، سامان ارمی از عوامل این نمایش بودند .

یک خانه خالی، با یە؛حیاط یک درب در وسط خانه حیاط قرار دارە ، مرد و زنی پیر و فرتوت به نام مانی و بمانی در چند قدمی مرگ، خاطرات زندگی خود را مرور می کنند ... کودکی در فقر و نداری، جوانی در تنش و انزوا، ازدواج با رنج و سنگ اندازی، آرزوی شهرت در بازیگری که به ناکجا آباد می رسد، پارتی بازی و ضابطه هایی که هنر و استعداد مانی را در شغل بازیگری به انحطاط می کشاند، جامعه تئاتر که با تحریم های بی حد و حصرش مانی را به ورطه نابودی می کشاند، جامعه ای که با نگاه آلوده اش به هنر بازیگری خیابانی مانی او را به چالش مرگ می برد و بمانی، همسری که زیر فشارهای این زندگی بی منطق و معنا، می میرد و می میرد و می میرد ... و اینک، در نقطه پایانی زندگی این زن و مرد، آنها با هم بازی می کنند، زندگی را بازی می کنند، زندگی را همچون شاه نقش های بزرگترین شاهکار ادبی جهان بر صحنه تئاتر زندگی بازی می کنند و می میرند.»
نظرات کاربران