در حال بارگذاری ...
در نشست هم‌اندیشی برگزاری جشنواره تئاترکردی مطرح شد

ضرورت تعیین ردیف بودجه برای جشنواره تئاتر کُردی سقز

نشست صمیمی هم‌اندیشی برگزاری مطلوب جشنواره تئاترکردی در دفتر فرماندار سقزبا موضوعیت پیگیری جشنواره تئاتر کردی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر از کردستان، فرماندار سقز با اشاره به اهمیت جایگاه تئاتر کُردی به عنوان یک برند و رویدادی ارزشمند بر ضرورت تعیین ردیف بودجه برای برگزاری مستمر این برنامه تاکید کرد.
کامیل کریمیان در نشست مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان افزود: در نظر گرفتن اعتبار برای برگزاری این رویداد از طریق سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پیگیری و در صورتی که اعتبار مورد نیاز برای برگزاری این رویداد تامین شود، جشنواره هفدهم سال 1400 برگزار خواهد شد.
وی افزود :به تناسب بودجه، هر ساله اعتبار مناسب در شهرستان سقز برای حوزه فرهنگ و هنر اختصاص یافته است و بایستی اداره فرهنگ و ارشاد سقز هم به تمام حوزه ها توجه کند.
عبید رستمی، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان هم بیان کرد: نداشتن ردیف اعتباری مشخص، بزرگترین مشکل 16 دوره جشنواره تئاتر کُردی بوده و تاکنون این مشکل رفع نشده است وتلاش برای حل این مهم در دستورکار اداره کل می باشد . ضمنا با هماهنگی صورت گرفته با استانداری معوقه و بدیهی جشنواره شانزدهم تئاتر کردی تا چند روز آینده واریز خواهد شد . 
فاتح بادپروا، رئیس انجمن هنرهای نمایشی کردستان هم بر برگزاری مستمر این رویداد و جشنواره نمایشنامه نویسی کُردی تاکید کردو حمایت نماینده مجلس شورای اسلامی سقز و بانه را اساسی و ضروری دانست .
هیوا حاج محمدی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سقز هم گفت: برای برگزاری هفدهمین جشنواره تئاتر کُردی با توجه به تورم اقتصادی بیش از 500 میلیون تومان اعتبار نیاز است . 

اسماعیل پاشایی ، علیرضا اسماعیلی و داریوش رفعتی از هنرمندان تئاتر سقز نیز دراین راستا به مطالبه هنرمندان سقز بر برگزاری جشنواره بین المللی نمایشنامه نویسی در سال 99 ، برگزاری جشنواره هفدهم تئاتر کردی در اواخر تابستان 1400 ، تجهیز پلاتو نیمه کاره سقز ، توجه به تجهیز ونگهداری سالن اصلی ارشاد ، تعیین سرفصل بودجه ای ثابت جشنواره تئاتر کردی سقز اشاره و خواستار پیگیری و مطالبه جدی آن شدند .
مطالب مرتبط

نظرات کاربران