در حال بارگذاری ...

دیدار مسئولین تئاتر کردستان با مدیر کل صدا و سیمای استان

نشست صمیمی دبیر جشنواره ی بین المللی تئاتر خیابانی مریوان و رییس انجمن هنرهای نمایشی کردستان با مدیر کل صدا و سیمای مرکز کردستان برگزار شد.در این دیدارابوالقاسم  امان الهی  مدیر کل صداو سیمای مرکز کردستان،ضمن تشکر از تلاش ارزشمند هنرمندان کردستان بر لزوم حمایت از برنامه های فرهنگی هنری استان تاکید کرده و آمادگی خود را برای ارتقاء و اشاعه ی هنر تئاتر در استان اعلام کرد

به گزارش تئاترکردستان، در این دیدارابوالقاسم امان الهی مدیرکل صداو سیمای مرکز کردستان، ضمن تشکر از تلاش ارزشمند هنرمندان کردستان بر لزوم حمایت از برنامه های فرهنگی هنری استان تاکید کرده و آمادگی خود را برای ارتقاء و اشاعه ی هنر تئاتر در استان اعلام کردند.

او همچنین دربخش دیگری ازسخنان خود گفت: مردم فهیم و فرهنگدوست و هنرمندان شایسته ی کردستان مستحق توجه ویژه هستند وصدا و سیمای مرکزکردستان درراستای وظایف ذاتی خود تمام تلاش خود را معطوف معرفی دستاورد های ارزشمند هنرمندان این استان کرده است.

امان الهی افزود:معرفی  اصالت و هویت واقعی کردها و ارائه ی تصویری منطبق با واقعیت های موجودکمترین کاری است که می شود برای پاس داشت خون شهدای مظلوم کردستان انجام داد.  

مدیر کل صدا و سیمای مرکز کردستان که خود ازهنرمندان با سابقه و خوش قریحه ی  استان است، انعکاس صحیح  و به موقع  اخبار و فعالیت های فرهنگی هنری را از وظایف ذاتی رسانه ی ملی دانست و  خاطر نشان کرد: رسانه های جمعی، خصوصا رسا نه ی  ملی، ابزار مهمی برای ایجاد وفاق ملی و افزایش تفاهم و درک متقابل میان مردم،مسئولان و هنرمندان بوده وبا برنامه ریزی و بهره مندی از تجارب هنرمندان وصاحب نظران فرهنگی  استان و دستمایه قرار دادن منابع عظیم فرهنگی استان می توان به تولید آثار فاخر و نشر دانش و آگاهی درجامعه کمک کرد.

عبید رستمی رییس انجمن هنرهای نمایشی کردستان نیزدر این نشست ضمن تشکر ازحمایت های صدا و سیمای مرکز کردستان گفت: با توجه به پیشینه و سابقه ی ارزشمند تئاتر کردستان در مجامع ملی و بین المللی ،شایسته است که علاوه بر جشنواره ها در طول سال نیز از حمایت بیشتر رسانه ی ملی برخودار شود.

او همچنین  تئاتر خیابانی مریوان را فرصت بسیار مناسبی برای معرفی توانمدی های  اصیل فرهنگی هنری کردستان به هنرمندان داخلی وخارجی شرکت کننده دانسته و افزود: صدا و سیما تاثیر این مهم را چند برابر می کند.

فاتح بادپروا دبیر جشنواره ی بین المللی تئاتر خیابانی مریوان نیزدر این دیدارضمن تشکر از حمایت های صدا و سیما در ادوار گذشته اظهار داشت:هنرمندان تئاتر کردستان تعامل و همکاری خوبی با صدا و سیمای کردستان داشته وامید واریم این همکاری وتعامل دو طرفه تداوم  داشته تا هم صدا و سیما از تجارب هنرمندان تئاتر استان استفاده کند و هم هنرمندان نیز امکان ارائه ی آثار برتر خود را درصدا و سیما داشته  باشند.

این هنرمندفعال تئاتر کردستان از مدیر کل صدا و سیمای کردستان درخواست نمود با اعزام اکیپی ثابت در ایام جشنواره شرایط اطلاع رسانی بیشتر و معرفی بهتر جشنواره  فراهم شود.

دبیر جشنواره ی بین المللی تئاتر خیابانی مریوان مردم فرهنگ دوست کردستان را ذخیره و پشتیبانی بسیار شایسته برای فعالیت های فرهنگی هنری دانسته و افزودند مردم شهر و روستاهای مریوان  با اشتیاق منتظر برگزاری جشنواره تئاتر خیابانی هستند.

در حاشیه ی این دیدار نیز رستمی و باد پروا در دیدار جداگانه ای با معاونت سیمای مرکز کردستان و جمعی از هنرمندان و تهیه کنندگان مرکز نیز به گفتگو پرداختند.

دوازدهمین جشنواره ی بین المللی تئاتر خیابانی مریوان به دبیری فاتح بادپروا و باحضور گروه ها ی داخلی و خارجی  از 17 تا 21 شهریور در مریوان برگزار می‌شود.
نظرات کاربران